Библиотека из Кладова учествује на Форуму Библиотекарског друштва Србије

10.03.2025.

Библиотека "Центар за културу" Кладово иако мала установа у унутрашњости Србије, својим дугогодишњим радом и оствареним резултатима је видљиво и респектовано на културној мапи Србије. Својим иновативним радом и посвећеношћу корисницима, потврђујемо да величина није пресудна за успех. Кроз креативне прораме и блиску сарадњау са локалном заједницом али и међуниституционалном сарадњом, пружамо инспирацију колегама и чини нам примером добре праксе и доказом да и мале установе културе могу имти велики утицај.

На позив Библиотекарског друштва Србије (БДС) представник наше библиотеке учествује за Зимском БДС форуму 2025, својеврсно окупљање чланова Друштва и осталих заинтересованих стручњака са темом: Статус професије библиотекара: QUO или PRO?

Домаћин Зимског БДС форума биће Библиотека „Стеван Сремац“, Сокобања, дана 14. 3. 2025. године. 

Форум се организује са циљем да се размотри актуелни статус професије библиотекара и укаже на могуће правце за унапређење статуса у оквиру струке али и у ширем друштвеном контексту. Учесници Форума ће уз преглед „ситуације на терену“ и законске одредбе у вези са темом у библиотечко-информационој делатности покушати да дефинишу предлоге за унапређење  статуса професије и могућу улогу Библиотекарског друштва Србије у том процесу али и самих библиотека.

Поздравне речи: Јасмина Илић Паљевић, директор, Библиотека „Стеван Сремац“ Сокобања.

Модератор: Синиша Голубовић, члан Управног одбора БДС

Увод: Јелена Глишовић, председница Библиотекарског друштва Србије

Учесници:

1. Марија Радуловић, члан Управног одбора БДС, Библиотека „Владислав Петковић Дис“, Чачак

2.  Јовица Кртинић, директор, Библиотека „Милутин Бојић“, Београд

3.  Сања Степановић Тодоровић, Библиотека САНУ, Београд

4.  Жаклина Николић, директор, Библиотека „Центар за културу“, Кладово